Niecodzienne wydarzenie!
Wiosna w Puszczy Kampinoskiej w pełni. Nasza Leoncińska Grupa Spacerowa Nordic SWalking nadal przemierza z kijkami niedzielne przedpołudnia.
Ale w ostatnią niedzielę 5 czerwca 2022 r. trening nie odbył się. Tym razem ze Stowarzyszeniem Enjoy Leoncin byliśmy uczestnikami IV Targów Turystycznych odbywających się w Czosnowie. Zachęcaliśmy zwiedzających do uprawiania Nordic Walking, poznawania Puszczy Kampinoskiej
i zapraszaliśmy na letnie rejsy po Wiśle naszą łodzią Nadwiślanin. IV Targi Turystyczne zorganizowała organizacja Misja Kampinos.

Stoisko z targów

 

Na stoiskach Targów można było obejrzeć i nabyć wyroby charakterystyczne dla Mazowsza,m.in.plecionki z wikliny, ceramikę, sery, chleby i miody.

Stoiska

Z racji moich zainteresowań zdrowym stylem życia, moją uwagę przyciągały produkty naturalne. Bardzo interesowało mnie stoisko z olejami tłoczonymi na zimno, producenta z Łomianek. Była ich taka różnorodność, i co ważne, każdy z nich ma inne oddziaływanie na zdrowie fizyczne i kondycję psychiczną. Nabyłam olej z ostropestu, świetnie smakuje jako dodatek do wiosennych sałatek. Wspaniale prezentowało się również stoisko z chlebami i wypiekami z różnych tzw, pradawnych mąk, od producenta z Legionowa. Zakupiłam chleb orkiszowy wypiekany wg dawnej receptury. Po drodze do następnego stoiska zjadłam przepyszną zupę wegetariańską, serwowaną w stoisku Misja-Kampinos.

Stoisko Misja-Kampinos

Na dłużej zatrzymałam się przy stoisku Mazo podróże. Było to dla mnie przyjemne widzieć, że tak wiele osób było zainteresowanych zwiedzaniem Mazowsza, wynajęciem kampera i możliwościami turystycznymi. Przemiłe Panie ze stoiska odpowiadały na wiele pytań, wręczały kolorowe folderki, ulotki i starały się udzielać informacji, zachęcały do zwiedzania Mazowsza. To jest najlepsza promocja. Byłam bardzo usatysfakcjonowana, ponieważ miałam możliwość pokazania właściwej pozycji oraz podstawowych kroków w technice Nordic Walking. Wspólnie z Paniami ze stoiska przećwiczyłyśmy podstawowe elementy.

Folderki na stoisku Mazo podróże

Należę do Stowarzyszenie Enjoy Leoncin, które propaguje uroki Puszczy Kampinoskiej i okolic, rejsy łodzią Nadwiślanin – wzorem był historyczny bat wiślany, propaguje aktywność fizyczną poprzez marsze z kijkami wraz z instruktorami. Przed jednym ze stoisk zatrzymałam się wzruszona. Zaprezentowana była twórczość osób niepełnosprawnych, podopiecznych Fundacji A Kuku, działającej w Górkach. Stworzyli piękne makramy, szydełkowe podstawki,ceramiczne ozdoby i plecionki.

Stoisko fundacji A Kuku

Od ponad 25 lat jestem związana ze Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji im. Piotra Pawłowskiego, działającej na rzecz osób niepełnosprawnych i wiem, jak ważna jest pomoc dla tych osób i ich rodzin, żeby nie czuli się wykluczeni i potrzebni. Chylę czoła przed osobami, które to prowadzą. W tle było słychać występy zespołów muzycznych. Po placu maszerował łoś ( przebieraniec) i stała krowa ( makieta), co bardzo interesowało dzieci, bo większość z nich takich zwierząt nigdy nie widziała z bliska.

Krowa pomiędzy stoiskami

Podobało mi się to wydarzenie., uświadomiło, że wiele osób poświęciło swój wolny, niedzielny czas, aby zachęcić do zwiedzania swojego regionu, turystyki, rozwijania lokalnych biznesów, propagowania zdrowego stylu życia i aktywności fizycznej. Trzeba im za to bardzo podziękować.

Występ artystyczny

4 komentarze

  1. Bardzo ciekawe wydarzenie, Grażynko, dzięki Twojej szczegółowej relacji, czuje się jakbym tam była z Tobą. Dziękuję za ten materiał. Bardzo pożyteczna inicjatywa regionalna. Pozdrawiam – Basia

    Basia
    1. Basiu, bardzo dziękuję za tak miłe słowa. Dużo rzeczy się dzieje i nie możemy wszędzie być i zobaczyć. Dlatego tak chętnie dzielę się z tym z przyjaciółmi i jest to dla mnie ogromną radością i zachętą. Pozdrowienia

  2. Witaj Grażynko. Bardzo dziękuję że dzięki Twojej relacji z tych wydarzeń , poczułam się
    uczestniczką . Super opisujesz i Twoje zaangażowanie wzbudza chęć uczestnictwa w podobnych akcjach. Gratuluję i proszę o więcej.

    Mira

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *