6 lutego 2022  w Warszawie, w urokliwym Parku Skaryszewskim, nieopodal Firmy Wedel, wystartował XVII Bieg Wedla. Organizatorem Biegu był Oddział PTTK Warszawa Praga im. Z. Glogera, pod patronatem Burmistrza Pragi Południe. Tytularnym partnerem była Firma E.Wedel.

Powitanie w Parku

Jest to w zasadzie impreza zorganizowana dla biegaczy, ale już po raz szósty mogli w niej uczestniczyć zawodnicy w kategorii Nordic Walking. Pierwszy raz uczestniczyliśmy z Beatką i Pawłem, w barwach Avocado Wellness Club w XII Biegu Wedla w dniu 18-02-2017 roku, wtedy kategoria Nordic Walking została dopiero wprowadzona do zawodów. Tamtego  dnia pogoda nie rozpieszczała. Trasa była pokryta wodą, pod która znajdował się lód. Marsz był bardzo trudny i tak go zapamiętaliśmy. Podobne warunki były w następnych latach, ale my już byliśmy bardziej doświadczeni i zakładaliśmy na buty nakładki  kolcowe. Dawaliśmy radę, a na mecie zawsze czekał na nas medal, dyplom i gorąca czekolada. Zwycięzcy w biegach otrzymywali piękne pamiątkowe Puchary.

Dzisiejszy marsz rozpoczął się punktualnie o godz. 10. Wcześniej była obowiązkowo rozgrzewka, która poprowadził Krzysztof Człapski, instruktor Rekreacji Ruchowej o specjalności Nordic Walking, wielokrotny mistrz Polski i medalista Mistrzostw Europy. Nie było taryfy ulgowej – rozgrzewaliśmy energicznie stopy, nogi, biodra, barki.

Rozgrzewka poprowadzona przez Mistrza

Trasa wynosiła 5 km i obejmowała 3 pętle przez alejki parkowe. Uczestnicy marszu obowiązani byli stosować prawidłową technikę, co było kontrolowane przez sędziów Polskiej Federacji NW oraz musieli  przestrzegać regulamin biegu i zasady wynikające z sytuacji pandemicznej. Obie zostałyśmy pochwalone przez sędziego za prawidłową technikę marszu i wyszkolenie. Było nam bardzo miło, ponieważ nasze starania i treningi, pod kierunkiem Marty w Avocado Wellness zostały dostrzeżone. Podczas biegów pogoda sprzyjała, pomimo niekorzystnej prognozy, zaczęło padać po ostatnim biegu. Na mecie był pomiar czasu, pamiątkowe medale, pamiątkowe opaski, zestaw słodyczy od Wedla i voucher do odbioru gorącej czekolady w Pijalni Wedla.

Medal i słodkości od Wedla
Piękne puchary dla zwycięzców biegów

Na zwycięzców biegów były przygotowane piękne puchary. Po zakończonym biegu obowiązkowe rozciąganie, trochę krócej niż na naszych stałych treningach, bo dużo się działo. W tej świetnie przygotowanej, jak co roku, imprezie byli zawodnicy z różnych klubów, m.in. Grupa Wilki, Człapski Team, Marki na Kijach, Nieporęt –  Team, grupa Wedel. Zawodnicy NW w liczbie 80 osób, przyjechali z różnych miejsc Polski – z Ciechanowa, Siedlec, Płońska. Co to znaczy pasja i zaangażowanie, nic nie jest w stanie przeszkodzić. Za rok znów się spotkamy!

Po biegu z medalami 🙂

4 komentarze

  1. Brawo dziewczyny. Świetnie, że wzięłyście udział i zostałyście docenione za nienaganny styl . Wedel promuje zdrowy tryb życia, oby jeszcze zmniejszył zawartość cukru w swoich produktach i wszystko będzie się zgadzało

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *