Sobota 22 stycznia 2022 r. – świętujemy 11 urodziny Avocado Wellness Club.

Avocado Wellness Club założony i prowadzony przez Martę Radomską, wspaniałą trenerkę i instruktorkę, niestrudzoną propagatorkę Nordic Walking. Nordic Walking zapoczątkowany był jako program treningowy dla narciarzy biegowych w porze letniej. Miał budować ich wytrzymałość i ćwiczyć technikę chodu narciarskiego. Wiosną 1997 roku pierwszy raz zaprezentowano Nordic Walking w jego obecnej formie w Finlandii. Od tego czasu zyskuje coraz większą popularność. Marsze z kijami to bezpieczny sport, który uprawiać może niemal każdy. Rozwija  i uruchamia do 90% systemu mięśniowo- szkieletowego. Tylko jest jeden podstawowy warunek, aby odnieść korzyść dla zdrowia  –  musi być zastosowana prawidłowa technika.

Razem z moimi przyjaciółmi Beatką i Pawłem rozpoczęliśmy swoja przygodę z kijkami w Avocado Wellness wiele lat temu na warszawskich Polach Mokotowskich. Dziś jesteśmy instruktorami, prowadzimy treningi i nadal podwyższamy swoje umiejętności pod kierunkiem Marty.

Ja wspólnie z moimi przyjaciółmi Beatką i Pawłem

W dzień urodzin trening rozpoczął się o godz. 9.30 w warszawskim  Lasku Bemowskim.

Wspólny trening

Pogoda dopisała (mamy jednak to szczęście pogodowe), humory były znakomite. Przeszkody naturalne też były.

Naturalna przeszkoda

Trening obowiązkowo rozpoczęła rozgrzewka, potem marsz. W międzyczasie Marta  organizowała konkursy i zabawy. Nasza trójka wygrała jeden konkurs sprawnościowy i zdobyliśmy pamiątkowe kominy klubowe. Paweł jest mistrzem sprawnościowym w balansowaniu kijkiem.

Wszyscy cieszyliśmy się, że jesteśmy razem, możemy spędzać tak wspaniale czas. Na zakończenie marszu obowiązkowo rozciąganie, a potem  ­- przepyszny tort urodzinowy.

Tort urodzinowy!

 

Marta, dziękujemy Ci za tę pasję, wytrwałość, pomysły 🙂

7 komentarzy

  1. Grażynko, wspaniała relacja z rocznicy Klubu i treściwe informacje o „kijkowaniu”. Dziękuję Ci bardzo i liczymy na dalsze zdrowe spotkania z kijami oraz kolejne wpisy na tematy,które z taką łatwością wynajdujesz i pięknym językiem przedstawisz. Basia I Waldek – Twoi wielbiciele 😃🥰👋

    Basia
  2. Basiu i Waldek, dziękuję,że jesteście ze mną, że mogę przekazywać swoje wrażenia i informacje, bo bez pozytywnych i otwartych ludzi, nie miałabym żadnych motywacji do działania. Serdeczności.

    Grazyna

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *